wczasy-z-tancem
Wczasy z tańcem – serdecznie zapraszamy!
19 marca 2014
miss
Miss Polonia Krakowa 2014
6 maja 2014
Pokaż wszystkie

29.04 Międzynarodowy Dzień Tańca

    Już od 1982 roku, 29 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. Dzień ten związany jest z ojcem nowoczesnego baletu Jean – Georges Noverre, znanym i wybitnym francuskim tancerzem i choreografem, reformatorem sceny baletowej. Co roku przygotowywane jest specjalne przesłanie na temat tańca, którego autorami są wybitni tancerze – w tym roku przesłanie należy do Mourada Merzoukiego dyrektora Centre chorégraphique de Créteil et du Val de Marne. Poniżej fragment jego wypowiedzi, przetłumaczony na ponad 20 języków.

Każdy artysta jest dumny ze sztuki, którą tworzy.

Każdy artysta zawsze stanie w obronie dyscypliny artystycznej, która odmieniła jego życie. Której szukał, która wymykała mu się z rak, którą żarliwie, całym sobą, pragnie się podzielić z innymi – czy jest to ulotne echo głosu, nowo odkryte słowo, interpretacja tekstu dla potomności, muzyka, bez której wszechświat zamilknie dla nas na zawsze, czy też ruch, który otwiera przed nami krainę wdzięku.

Moją sztuką jest taniec – jako tancerz i choreograf jestem z niej dumny, ale też pełen bezbrzeżnej dla niej wdzięczności. Taniec był dla mnie zrządzeniem losu. Stał się moim systemem wartości dzięki dyscyplinie, którą narzuca oraz instrumentem, który codziennie umożliwia mi odkrywanie świata.” (źródło http://www.taniecpolska.pl/aktualnosci/show/2550)

Z tej racji, wszystkim naszym Studentom życzymy samych sukcesów, realizacji celów i spełnienia tanecznych marzeń. A już jutro, 30.04 zapraszamy na specjalne zajęcia grupowe o 20.00 – z racji Międzynarodowego Dnia Tańca przygotowaliśmy dla Was coś innego niż zazwyczaj! Serdecznie zapraszamy!