Co odróżnia Studio Arthur Murray od innych Szkół Tańca?

To, co najbardziej wyróżnia Studio Tańca Arthur Murray od innych szkół to system 1 do 1. Oznacza to, że instruktor całą swoją uwagę poświęca osobie, którą uczy, dopasowując program i tempo do indywidualnych możliwości tej osoby. Ponadto, mimo iż szkoła ta ma stuletnią tradycję, jest idealną odpowiedzią na dzisiejszy, zabiegany świat – tutaj nie ma z góry ustalonych godzin zajęć, do których trzeba się dostosować – każda osoba umawia się na zajęcia w terminie, najbardziej jej odpowiadającym. Sama też decyduje o częstotliwości zajęć. Daje to ogromny komfort osobom pracującym, które same tworzą swój własny harmonogram.

Jakie były początki szkoły tańca Arthur Murray?

Dokładnie 100 lat temu, tancerz Arthur Murray opracował program „Nauka tańca w domu”, tworząc koncepcje szybkiej, łatwej i przyjemnej nauki. Jakiś czas później otworzył pierwszą szkołę tańca, która cieszyła się dużym powodzeniem – dowodem na to jest fakt, że dzisiaj, istnieje aż 280 Arthur Murray Dance Studios na całym świecie od Brazylii po Japonię. To właśnie Kraków stał się pierwszą siedzibą tej szkoły w Polsce. 100 letnie doświadczenie rozpowszechniane na 6 kontynentach zapewnia doskonałą markę Arthur Murray, która gwarantuje ogromną satysfakcję i realizację określonych celów.

Co łączy Studio Arthura Murraya z programem Taniec z Gwiazdami?

Przede wszystkim to, że instruktor tańca całą swoją uwagę poświęca kursantowi, bo czas treningu jest czasem DLA kursanta. Instruktor na bieżąco może wytłumaczyć każdą wątpliwość, niejasność i dzięki temu zajęcia dostosowane są do indywidualnych możliwości. Ponadto, nawiązując do tańca z gwiazdami, kursant może poczuć się jak prawdziwa gwiazda, która ma własnego, indywidualnego trenera. Jego zadaniem jest to by czas spędzony na zajęciach był czasem efektywnej nauki, zabawy a także przyjemności. Zajęcia z indywidualnym trenerem są wspaniałą okazją do rozwinięcia pasji i co ważne, zwiększają efektywność nauki.

Dlaczego warto tu przyjść i rozpocząć swoją przygodę z tańcem?

Odpowiedź jest prosta – bo taniec potrafi zmienić życie. A co najważniejsze – na tą pozytywną zmianę nigdy nie jest za późno. Dlaczego tu? Bo każdy, bez względu na wiek może do nas przyjść i rozpocząć naukę tańca. Misją szkoły jest zaszczepienie pasji do tańca bez względu na wiek. Dzisiejszy rynek oferuje nieskończoną ilość szkół i coraz to nowych styli tańca, jednak oferta taneczna najczęściej skierowana jest do osób młodych, szybko uczących się i podążających za trendami, które ciągle się zmieniają. Arthur Murray daje szansę nauki ludziom w każdym wieku – z racji indywidualnych lekcji i nieokreślonych z góry godzin zajęć. Ponadto, przełamuje bariery lęku i nieśmiałości, otwierając kursanta na wspaniały świat tańca.

Jak wygląda system nauki w szkole Arthur Murray?

Nauka w szkole tańca oparta jest na nauce podstawowych kroków, ćwiczonych w różnych kombinacjach, rytmach i tempie. Ponadto system składa się z trzech części. Są to zajęcia indywidualne, zajęcia grupowe oraz tzw. tematyczne party. Na zajęciach indywidualnych student uczy się kroków, trenuje i poznaje kolejne szczeble wiedzy. Zajęcia grupowe są dopełnieniem zajęć indywidualnych i dają szansą na poznanie innych studentów i instruktorów. Party z kolei to niesamowita okazja do wspaniałej zabawy, podczas której mamy możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w przyjaznej atmosferze.

Czego mogę się spodziewać w Studio Arthur Murray?

Na pewno wspanialej atmosfery, możliwości poznania nowych ludzi, poprawy samopoczucia i odnalezienia w sobie prawdziwej pasji i miłości do tańca.

Jaka jest średnia wieku kursantów?

Nasi najstarsi kursanci mają; pani 64 lata i pan 67 lat. Szkoła tańca Arthur Murray jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Kiedy mogą odbywać się zajęcia?

Jesteśmy świadomi faktu jak szybki jest dzisiaj świat, jak trudno jest wygospodarować czas na to, co przyjemne i jak ważne jest by dostosować zajęcia do indywidualnych potrzeb naszych studentów. Studio otwarte jest od poniedziałku do soboty, zajęcia ustalane są indywidualnie tak, aby maksymalnie dopasować je do potrzeb każdego z naszych studentów.

Czy muszę przyprowadzić partnerkę / partnera by rozpocząć naukę w Studiu Arthura Murraya?

Nie. Nasze Studio jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie to wykwalifikowany instruktor / instruktorka pełnią rolę partnera / partnerki. Zupełnie jak w programie ‘Taniec z Gwiazdami’ nasi studenci tańczą z własnym instruktorem.

Jak przygotować się do lekcji?

Nie muszą Państwo przygotowywać się do lekcji w żaden szczególny sposób, wystarczy ubrać się wygodnie i zabrać ze sobą ogromną dawkę dobrego humoru i uśmiech na twarzy.

Jakie obuwie taneczne zakupić na zajęcia?

Nie muszą Państwo kupować obuwia tanecznego na pierwsze zajęcia, informacje o tym, jakie i ewentualnie, kiedy obuwie będzie potrzebne uzyskają Państwo od swojego instruktora.

Jakie pojawiają się szanse rozwoju przed studentami Studia Arthur Murray? Czy poza salą treningową mają oni możliwość pokazania swoich umiejętności szerszej publiczności?

Oczywiście. Ale tylko Ci chętni, bo nikt nie jest zmuszany to występów. Przede wszystkim dla naszych studentów organizowane są turnieje PRO – AM, specjalne pokazy taneczne a także tematyczne party showcase. Ponieważ Arthur Murray jest największą międzynarodową szkołą tańca, turnieje skierowane są do wszystkich studentów, bez względu na narodowość. Dlatego istnieje możliwość wyjazdu do innych krajów, po to aby przeżyć wspaniałą przygodę i swoją pasją podzielić się z innymi. Również warto wspomnieć o systemie medalowym, który może być ciekawą motywacją do nauki. Student zdobywa poszczególne stopnie wiedzy, przechodząc od poziomu bronze poprzez silver aż w końcu uzyskuje najwyższy poziom gold.

Czy będąc studentem Arthur Murray w Krakowie, równocześnie należy się do społeczności międzynarodowej?

Tak, dzięki temu, że w każdej szkole obowiązuje taki sam program nauczania, możemy pobierać lekcje na całym świecie, równocześnie mając pewność wysokiej jakości nauki.