Historia szkoły

W 2012 roku Studio Tańca Arthur Murray obchodziło swój wielki, bo setny jubileusz. To właśnie w Ameryce, w 1912 roku, młody wówczas tancerz o imieniu Arthur Murray rozpoczął program „Nauka tańca w domu”.

Początkowo chciał nauczać poszczególnych kroków na odległość. Wykorzystując reklamę, zwrócił uwagę na swój taniec coraz większej liczbie odbiorców. Kilka lat później założył swoje pierwsze studio tańca. Arthur Murray z roku na rok zyskiwał coraz większą popularność. Doczekał się nawet wielkiego przeboju, zaśpiewanego przez Betty Hutton i the Jimmy Dorsey Orchestra pt. ”Arthur Murray Taught Me dancing In a Hurry” specjalnie nagranego do filmu „The Fleet’s In”.

Arthur Murray często brał udział w kongresach poświęconych tańcom latynoskim, które zyskiwały coraz większą popularność w latach 50. Dzięki temu był na bieżąco w tanecznych trendach.

O Arthurze Murray’u było coraz głośniej. To za sprawą 15 i 30 minutowych spotów telewizyjnych („Arthur Murray Dance Party”), w których nauczała również jego żona, Kathryn. W ciągu dwóch lat od pierwszej emisji, Murray miał już 100 programów i coraz więcej fanów kochających jego występy. W 1964 roku Arthur Murray i jego żona Kathryn przeszli na emeryturę, sprzedając spółkę. Arthur Murray udzielił więc franszyzy młodszemu pokoleniu, by kontynuowali jego wspaniałą tradycję. Efekty nauki programu Murrey’a można znaleźć również w wielu hollywoodzkich produkcjach, które zachwycają każdego i pozostają w pamięci na bardzo długo. Do tych filmowych hitów należą Dirty Dancing, Dirty Dancing II, Flash Dance, An American President (Amerykański Prezydent), True Lies (Prawdziwe Kłamstwa), Saturday Night Fever (Gorączka Sobotniej Nocy), Scent of a Woman (Zapach kobiety)  i Dance With Me (Zatańcz ze mną).Kilkanaście filmów tanecznych, prawie 300 lokalizacji na całym świecie oraz 40 mln użytkowników świadczą o wielkim osiągnięciu Arthura Murray’a, który stał się symbolem sukcesu, przedsiębiorczości i skutecznej nauki tańca. Tańca, który jest dla każdego.Marzenie Arthura o nauczeniu świata tańca - nieprzerwanie jest realizowane. Przez szereg lat jego filozofia zyskała uznanie wśród milionów ludzi na całym świecie.

Ameryka Północna

Kanada, Meksyk, Puerto Rico, Stany Zjednoczone

Ameryka Południowa

Brazylia

Europa

Austria, Litwa, Niemcy, Polska, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy Azja Hong Kong, Izrael, Japonia, Jordan, Liban, Tajwan, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Afryka

Afryka Południowa, Egipt

Australia